Filmy relacja brat-brat, usa, małżeństwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja brat-brat, usa, małżeństwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.
Gary Cooper został laureatem Oscara za rolę w klasycznej opowieści o stróżu prawa, który samotnie broni tchórzliwych mieszkańców miasteczka przed bandą szukających zemsty kryminalistów. W największym rewolwerowym pojedynku w dziejach kina Gary Cooper walczy nie tylko o miasto, ale i o świeżo poślubioną żonę, graną przez Grace Kelly. W filmie występuje również jeden z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych aktorów Hollywood: Lloyd Bridges. „W samo południe” zapisuje się też w pamięci dzięki pierwszej głównej roli Grace Kelly – pięknej aktorki, która wkrótce przeszła do legendy kina. Film zdobył w sumie cztery Oscary, w tym za montaż, muzykę i piosenkę.
Serial jest dramatem prawniczym, obalającym mit o tym, że ciche i spokojne dzielnice miast są całkowicie bezpieczne. W rzeczywistości bywają one niemymi świadkami najczarniejszych nawet zbrodni. Annabeth jest młodą energiczną kobietą, prokuratorem z imponującym wynikiem wygranych spraw sądowych. Z urlopu macierzyńskiego wróciła właśnie do pracy i podejmuje się rozwiązania najtrudniejszych przypadków zbrodni, popełnionych w dzielnicy, w której mieszka. Zapału dodatkowo dodaje jej świadomość, że jednocześnie chroni własną rodzinę i sąsiadów.


Jimmy, Dave i Sean dorastali wspólnie w ubogiej dzielnicy Bostonu. Spędzali całe dnie na ulicy. W ich okolicy niewiele się działo. Do czasu, kiedy Dave został zmuszony do przejażdżki, która na zawsze zmieniła życie trójki przyjaciół. Przestali się spotykać, aby nie przypominać sobie o przeżytych cierpieniach.
Późnym wieczorem, w typowym amerykańskim sklepie, porowadzonym przez typowego imigranta, podczas typowego gangsterskiego napadu ginie starsza kobieta. Na jej pogrzebie zjawia się tytułowych czterech braci - adoptowanych przez nią synów, wyrzutków, których nie chciały inne rodziny. Jak można się domyślić postanawiają znaleźć zabójców i pomścić śmierć matki. Śmierć, która szybko okazuje się być egzekucją na zamówienie. Coż takiego mogła zrobić staruszka, by wydać na nią gangsterski wyrok śmierci?!
Aby wykryć kolejną zbrodnię przygotowaną przez Castora Troya, agent FBI musi wykorzystać najnowsze osiągnięcie amerykańskiej chirurgii, co pozwoli mu założyć twarz swojego największego przeciwnika. Ale aby było zabawnie, ten niezwykły wynalazek działa także w drugą stronę, bo oto Castor Troy zakłada twarz agenta FBI. Sean Archer jako psychodeliczny morderca trafia do więzienia, a Castor Troy wiedzie spokojne życie u boku żony i córki Seana Archera.
Coppola kreśli portret sycylijskiego klanu w Ameryce, w chwilach wzlotów i upadków, ukazując zarówno prywatne życie rodziny, jak i ciemne interesy, w jakie się zaangażowała. Oparty na bestsellerowej powieści Mario Puzo, film z kreacjami Ala Pacino, Jamesa Caana i Roberta Duvalla.
Wielopokoleniowa rodzina Walkerów przeżyła już niejedno: romans, rozwód, zdradę, uzależnienie, wojnę, a nawet śmierć, jednak mimo tego nadal się kochają i próbują żyć normalnie. Fabuła serialu „Bracia i siostry” przypomina zjazd rodzinny, gdzie każdy ujawnia swoje brudne sekrety podczas wspólnego obiadu. Tyle tylko, że w przypadku Walkerów ma to miejsce przy każdym posiłku. Z pozoru wydają się perfekcyjną amerykańską rodziną, ale to dzięki matriarchini rodu Norze Walker (Sally Field) są w stanie przetrwać razem wszystkie burze związane z rozwodami, niewiernością, uzależnieniami, wojną, polityką, uprzedzeniami i śmiercią. Do rodziny należą Kitty Walker (Calista Flockhart), która zmieniła swoją ścieżkę kariery, zdradzała poprzedniego narzeczonego i zaadoptowała dziecko z nowym mężem, przystojnym politykiem Robertem McCallisterem (Rob Lowe). Mamy Kevina (Matthew Rhys), otwarcie deklarującego, iż jest gejem oraz stryja Saula (Ron Rifkin), który na stare lata zmaga się z ujawnieniem swojej orientacji seksualnej. Nawet kochanka nieżyjącego męża Nory, Holly Harper (Patricia Wettig), stała się teraz częścią rodziny, ponieważ posiada udziały w rodzinnej firmie Ojai Foods, a jej córka Rebecca (Emily Van Camp) zaręczyła się z najmłodszym Walkerem – Justinem (Dave Annable). Kto wie z czym jeszcze wyskoczą inni członkowie rodziny. Ilość afer i nieślubnego potomstwa wydaje się nie mieć końca w przesączonym winem świecie Walkerów.
Mężczyzna imieniem Christopher zostaje pomyłkowo aresztowany po wzięciu go za uzbrojonego rabusia.
Wade jest szeryfem w małym miasteczku w New Hampshire. W opinii córki i byłej żony jest życiowym nieudacznikiem i pijakiem. Pewnego dnia, w czasie polowania, zostaje zastrzelony bogaty businessman. Polował z Jackiem, dobrym przyjacielem Wade’a. Szeryf decyduje się rozpocząć śledztwo, chociaż Jack nalega by tego nie robił i przyjął wersję nieszczęśliwego wypadku.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…