Filmy obóz koncentracyjny, holokaust

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje obóz koncentracyjny, holokaust. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Staruszek z Cleveland trafia przed izraelski sąd. Czy naprawdę jest strażnikiem z nazistowskiego obozu śmierci znanym jako Iwan Groźny?
Jeden z pierwszych filmów zajmujący się skutkami jakie wywarł na ludziach pobyt w nazistowskich obozach koncentracyjnych. Sol Nazerman (Rod Steiger), pracownik lombardu, ocalały z obozu stawia czoła dręczącemu go konfliktowi wewnętrznemu. Jako członek zamkniętej społeczności nowojorskiego getta, Sol doświadcza koszmarnych retrospekcji. We wspomnieniach obok siebie występują obrazy z obozu koncentracyjnego na przemian z sytuacjami jakie spotykają go w getcie.
Z faszystowskich Niemiec uciekają do Szwajcarii zagrożeni zagładą Żydzi. Ratunkiem będzie przyjęcie i zasymilowanie przybyszów w rodzinach szwajcarskich. Uzyskają wówczas status politycznego uchodźcy, a zatem ocaleją. Żydzi jednak spotykają się z reakcją mieszkańców najmniej spodziewaną. Różne są wprawdzie przyczyny niechętnego stosunku do uciekinierów, ale skutek staje się jednakowo tragiczny. W ściganiu ukrywających się przybyszów niezwykłą aktywność wykazuje szwajcarska policja.


Ten film dokumentalny to oficjalny raport nakręcony przez alianckich wojskowych fotografów w niemieckich obozach koncentracyjnych zaraz po wyzwoleniu. Drastyczny obraz, traktowany jako dowód nazistowskich potworności.
To wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa.
Błaznowaty wieśniak przybywa do dużego miasta w Toskanii, zakłada rodzinę. Wybucha wojna, wkraczają Niemcy, wieśniak, jako pół-Żyd trafia do obozu koncentracyjnego wraz z najbliższą rodziną. Próbuje jednak przekonać syna, że pobyt w obozie jest jedynie pewną formą zabawy dla dorosłych.
Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców. W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung, czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat, postanawia uratować Żydów od zagłady…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…