Filmy obóz jeniecki

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje obóz jeniecki. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Eroica

7,3
Film tworzą dwie nowele, których akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Bohaterem pierwszej jest Dzidziuś Górkiewicz (Edward Dziewoński). Gdy wybucha powstanie, w popłochu opuszcza stolicę. Wraca jednak do Warszawy. Akcja drugiej noweli rozgrywa się w niemieckim oflagu. Uwięzieni oficerowie czerpią otuchę z powtarzanej legendy o ucieczce porucznika Zawistowskiego. Tylko nieliczni wiedzą, że historia ta nie jest prawdziwa.

Rambo II

7,1
John Rambo (Sylvester Stallone) trafia do więzienia. Jego dawny dowódca, pułkownik Trautman (Richard Crennad) otrzymuje wcześniejszej obietnicy i doprowadza do uwolnienia go. Rambo otrzymuje zadanie odnalezienia amerykańskich jeńców, którzy zaginęli w Wietnamie. Ostatnio przebywali w obozie, z którego jemu udało się uciec. Może odmówić udziału w misji, ale wtedy najbliższe pięć lat spędzi w kamieniołomach. Jeśli wypełni zadanie i powróci, prezydent daruje mu karę. Okazuje się, że ma zdobyć tylko dowody na to, że jeńcy nadal przebywają w obozie. Resztą ma się zająć Delta Force, której dowodził będzie pułkownik Trautman. Po wylądowaniu w dżungli, John jest zdany wyłącznie na siebie.
Frank Enley jest weteranem wojennym i jako taki jest darzony szacunkiem przez społeczność miasta, w którym żyje. Ma kochającą żonę, wspaniałego syna i zupełnie satysfakcjonującą pracę. To niemal sielankowe życie zostaje jednak brutalnie zakłócone przez przybycie do miasta Joe Parksona, który jak się okazuje był razem z Enley'em więźniem obozu jenieckiego. Co takiego wydarzyło się w owym obozie, że Parkson pofatygował się, by po latach wyrównać rachunki z dawnym wojennym kompanem?


Dwie angielskie agentki zostają wysłane do niemieckiego obozu jenieckiego dla kobiet, by zdobyć informacje od uwięzionej tam naukowiec. Obóz okazuje się piekłem, w którym Niemcy dopuszczają się gwałtów i przemocy na przetrzymywanych kobietach.

Stalag 17

7,0
Podczas drugiej wojny światowej grupa amerykańskich jeńców wojennych trafia do okrytego złą sławą obozu Stalag 17. Odtąd cały swój czas i zapał poświęcają na obmyślanie prób wydostania się na zewnątrz. Kiedy dwóch z nich ginie podczas próby ucieczki, staje się jasne, że jest między nimi zdrajca.
Film na podstawie światowego bestsellera Josefa Martina Bauera. Clemens Forell zostaje wzięty do niewoli i spędził 4 lata w obozie jenieckim na Syberii. Kiedy udaje mu się z niego uciec przemierza ponad 14 000 kilometrów w drodze do domu. Cała jego wyprawa trwa ponad 3 lata, a przez ten cały czas jest ścigany przez jednego z nadzorców obozu. Przemierza Syberię i Persję oraz Turcję, gdzie spotyka pomocnych ludzi. Do domu dociera po 9 latach tułaczki tuż przed Bożym Narodzeniem.
Miejscem akcji filmu jest japoński obóz jeniecki znajdujący się na wyspie Jawa. W 1942 r. osadzona zostaje tutaj grupa oficerów brytyjskich. Pomiędzy jednym z nich a japońskim dowódcą obozu zaczyna toczyć się dziwna, podszyta erotyczną fascynacją gra. Jej stawką jest honor i obrona własnych systemów wartości każdego z protagonistów.
Major Wojska Polskiego Jan Rajner i dywersant Wherwolfu Willy Reiner, to dwóch kuzynów z dolnośląskiego miasteczka, których wojna uczyniła wrogami. Obaj uważają, że służą ojczyźnie - każdy innej. Jeden czuje się Polakiem, drugi Niemcem, choć wyrośli na tej samej ziemi. Po wojnie Rajner przybywa do miasteczka by objąć dowództwo miejscowego garnizonu. Tymczasem do znajdującego się w miasteczku obozu jeńców niemieckich przybywa Willy Reiner. Wkrótce ich drogi się zejdą...
Wojtek i Piotrek są braćmi, rozłączeni w czasie okupacji, spotykają się w zrujnowanej przez wojnę Warszawie przy powstańczej mogile rodziców. Wcześniej, jako mali chłopcy walczyli w szeregach warszawskich harcerzy. Po klęsce powstania lądują w hitlerowskim obozie pracy...
Wojenna epopeja przedstawiająca sowiecką wersje wyzwalania Europy z rąk hitlerowskiego najeźdźcy w latach 1943-1945.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…